20180425_141402_smal.jpg

Nowy klucz stacjonarny w Dywizji Serwisów Exalo Drilling S.A.

Dywizja Serwisów Exalo Drilling S.A. zakupiła nowy klucz stacjonarny z możliwością skręcania i rozkręcania połączeń gwintowych z kontrolowanym i rejestrowanym momentem do 200 000 ft-lb z zakresu od 2 3/8” do 17”. Klucz umożliwia skręcanie i rozkręcanie połączeń gwintowych zarówno typu „premium” gazoszczelnych jak i gwintów narzędziowych. Dodatkową cechą klucza jest opcja tzw. full-rotary, czyli możliwość skręcania/rozkręcania połączeń w sposób ciągły zgodnie ze standardami i wymaganiami światowymi.

Jest to pierwszy  klucz o takich parametrach technicznych w Exalo  Drilling S.A., a także w całej Grupie Kapitałowej PGNiG.  Zakupiony klucz umożliwi przygotowanie, czyli skręcenie pewnych połączeń gwintowych  na bazie firmy, co znacznie zwiększy sprawność, skuteczność oraz  bezpieczeństwo wykonywanych prac. Klucz  pozwoli także na wyeliminowanie pewnych niebezpiecznych i czasochłonnych operacji, które do tej pory musiały być wykonywane na wiertni ze względu na brak odpowiedniego sprzętu. Obecnie przeprowadzenie takich operacji będzie możliwe wcześniej na bazie firmy, a skręcone gotowe elementy będą mogły zostać wysłane na wiertnię, gdzie zostaną bezpośrednio zapuszczone do odwiertu. Z każdego połączenia otrzymamy wykres procesu skręcanych elementów, które zostaną dołączone do dokumentacji.

Dokonany zakup, a tym samym wprowadzenie kolejnego nowoczesnego urządzenia w znaczący sposób wpłynie na rozwój naszej Firmy, zwiększając standardy oraz bezpieczeństwo wykonywanych usług.