Facebook link Youtube link LinkedIn link
pl
2017-10-18

Oficjalna inauguracja złoża w otworze Jhandial 1

W piątek, 13-go października, na urządzeniu Drillmec 2000 HP (otwór Jhandial 1) odbyła się oficjalna wizyta Premiera Pakistanu Shahid'a Khaqan'a Abbasi'ego oraz Ministra Prowincji Punjab Shahbaz'a Sharif'a, związana z odkryciem przez Pakistan Oilfields Limited jednego z największych złóż gazu i ropy naftowej występującego w Pakistanie w ciągu ostatnich 5 lat.  

Podczas wizyty Premier Abbasi oraz Minister Sharif oficjalnie zainaugurowali eksploatację złoża w otworze Jhandial 1. Według Premiera Abbasi’ego rozpoczęty projekt naftowo-gazowy przyniesie korzyści nie tylko dla regionu, ale także dla całego państwa. Ponadto oczekuje się, że dokonane odkrycie przyczyni się do zrównoważonego rozwoju energetycznego kraju.
Prace wiertnicze zostały zrealizowanie dzięki EXALO Drilling S.A. na zlecenie Pakistan Oilfields Limited. Otwór Jhandial 1, położony w bloku Ikhlas w północnym Potohar, około 83 km na południowy zachód od Islamabadu w dzielnicy Attock,  osiągnął głębokość 18497 stóp, będąc największym dotychczas wykonanym przez EXALO otworem w Pakistanie. Według wstępnych obliczeń wielkość złóż w tym rejonie szacowana jest na co najmniej 292 mld standardowych stóp sześciennych gazu i 23 mln baryłek ropy naftowej.