Facebook link Youtube link LinkedIn link
pl
2018-05-02

Wizyta Prezesa Exalo w krośnieńskiej Szkole Naftowo-Gazowniczej

24 kwietnia w krośnieńskiej Szkole Naftowo-Gazowniczej odbyło się spotkanie Prezesa Exalo Drilling Pana Stanisława Niedbalca z absolwentami technikum. Wizyta miała na celu przedstawienie praktycznych aspektów zawodu wiertacza oraz rekrutację uczniów szkoły do pracy w Exalo Drilling.

W trakcie spotkania Prezes Exalo Pan Stanisław Niedbalec przedstawił uczniom swoją karierę zawodową, wspominając wielu współpracowników, absolwentów krośnieńskiej Naftówki, z którymi dzielił życie zawodowe na różnych stanowiskach. Prezes podkreślił, że podbudowa dobrego technikum pozwala na pozyskanie cennych dla firmy pracowników. Ponadto towarzyszący prezesowi pracownicy firmy przedstawili uczniom kierunek rozwoju firmy oraz nakreślili możliwe ścieżki kariery.

Zorganizowane spotkanie nie było jednorazowym działaniem. Krośnieńska Szkoła Naftowo-Gazownicza jest najstarszą i w zasadzie jedyną szkołą w Polsce kształcąca dla branży wiertniczo-eksploatacyjnej. Kształcenie zawodowe prowadzone jest pod merytoryczną opieką Exalo. Na terenach firmy został utworzono certyfikowany ośrodek egzaminacyjny oraz dedykowane pomieszczenia do nauki zawodu wiertacza.

Wizyta pracowników Exalo zaowocowała konkretnymi propozycjami pracy dla absolwentów zarówno w sektorze wiertniczym jak również w towarzyszących serwisach otworowych.