Facebook link Youtube link LinkedIn link
pl
2017-05-18

20 lat EXALO Drilling S.A. i GK PGNiG w Pakistanie

10. maja 2017 r. EXALO Drilling S.A. i GK PGNiG obchodziło 20-lecie swojej działalności w Pakistanie. W uroczystych obchodach jubileuszowych uczestniczyli m.in.:  prezes Zarządu PGNiG S.A. Piotr Woźniak, wiceprezes EXALO Drilling S.A. Henryk Młodawski, Ambasador RP w Islamabadzie Piotr Opaliński oraz Minister Ropy i Zasobów Naturalnych Pakistanu Shahidem Khaqanem Abbasi.

Na uroczystym przyjęciu z udziałem kierownictwa pakistańskiego Oddziału PGNiG, Exalo i Geofizyki (spółek wchodzących w skład Grupy PGNiG) oraz lokalnych partnerów biznesowych, Minister S.K. Abbasi złożył podziękowanie za dotychczasową, owocną współpracę z Grupą PGNiG, wyrażając nadzieję na jej dalszy rozwój. Obchodom towarzyszył koncert słynnego pakistańskiego muzyka sufickiego Arieba Azhara.

Historia EXALO w Pakistanie zaczęła się 20 lat temu, gdy w czerwcu 1997 r. rozpoczęły się prace wiertnicze związane z otworem Diaal-1. Był to odwiert kierunkowy o głębokości 3800 m. Obecnie najgłębszy odwiert EXALO w Pakistanie to Jhandial 1 – 5680 metrów głębokości. W ciągu 20-stu lat wykonaliśmy ponad 300 km odwiertów dla 17 klientów, zachowując jednocześnie bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska naturalnego.

EXALO Drilling S.A. posiada w Pakistanie 2 oddziały - w Karachi oraz w Islamabadzie, zatrudniając ponad 220 Pakistańczyków na 4 urządzeniach wiertniczych.

Obecność naszej firmy w tej części świata jest dla nas ogromnym zasobem cennego doświadczenia, źródłem długotrwałych relacji biznesowych oraz powodem do dumy bycia częścią gospodarki Pakistanu.